Co przyczyną zmian skórnych?

Co przyczyną zmian skórnych?

Zmiany pojawiające się na skórze mają różne podłoże. Mogą wynikać z predyspozycji genetycznych, choroby albo alergii. W przypadku opryszczki winny jest tzw. wirus HSV. Jak może dojść do zarażenia? Jak szybko i skutecznie leczyć wirusa opryszczki?

 

Swędzący problem, czyli skąd bierze się opryszczka wargowa?

Opryszczka, nazywana potocznie zimnem, to nieestetyczna zmiana skórna, która pojawia się w okolicy ust i nosa. Za jej powstanie i rozwój odpowiada wirus o nazwie  HSV. Można się

nim zarazić przez kontakt z osobą, która jest jego nosicielem. Do zarażenia może dojść przez pocałunek lub dotyk, ale także poprzez kontakt z rzeczami takimi jak sztućce, kubek czy ręcznik. Niestety w przypadku zarażenia wirusem opryszczki należy spodziewać się, że zimno może stać się regularnym gościem na twarzy. Dlatego warto dowiedzieć się, co na opryszczke pomoże szybko i sprawnie pozbyć się tej nieprzyjemnej zmiany na skórze. Opryszczka pojawia się przy osłabieniu organizmu. Jest też wynikiem stresu lub złego odżywiania. Osoby przemęczone, zarażone wirusem, także częściej narażone są na pojawienie się objawów. Pierwsze objawy opryszczki to małe, swędzące pęcherzyki, które po jakimś czasie wypełniają się płynem. Pęcherzyki swędzą, a w ich okolicy pojawia się uczucie mrowienia. Zmiany skórne pękają, a w miejscu pęcherzyków pojawiają się rany, które dość trudno i długo się goją.

 

Co na opryszczkę, czyli jak poradzić sobie z zimnem?

Aby walka z wirusem była skuteczna, powinna rozpocząć się już przy pojawieniu się pierwszych objawów, takich jak małe swędzące pęcherzyki w okolicy ust. Wiedząc co na opryszczkę działa szybko i skutecznie, można zapobiec rozwojowi zimna i pozbyć się nieestetycznego problemu. Wśród preparatów przeznaczonych do walki z wirusem HSV można wymienić:

– maści i żele do stosowania miejscowego

– plastry

– tabletki

– leki o zwiększonej zawartości substancji aktywnej, dostępne na receptę

Zastosowane środki nie zlikwidują wirusa, ale pomogą pozbyć się jego objawów. Preparaty działają antywirusowo oraz przeciwzapalnie. Niwelują uczucie swędzenia i pieczenia i przyspieszają gojenie się rany. Plastry przy okazji maskują zmiany skórne. Co na opryszczkę można jeszcze zastosować? Przede wszystkim należy unikać dotykania zmienionego chorobowo miejsca. Może to doprowadzić do pojawienia się opryszczki w innych miejscach na ciele. Jeśli środki dostępne bez recepty nie pomogą, to lekarz może przepisać maści lub tabletki o silniejszym działaniu.