Dlaczego warto postawić na Subaru?

Dlaczego warto postawić na Subaru?

Jeśli szukasz samochodu innego niż wszystkie, ten będzie jak najbardziej na miejscu. U progu nowoczesnej motoryzacji marka, która narodziła się z połączenia zaawansowanych technologicznie ośrodków w Japonii, wybrała własną drogę. Dzięki temu możesz być pewien, że jako właściciel imprezy czy forestera będziesz mieć w garażu kawałek odmiennej technologii. Czy jest się czego obawiać? Nic z tych rzeczy.

Subaru to marka dla osób niebojących się wyzwań i poszukujących własnych sposobów wyrazu. Jednocześnie auta tej firmy posiadają wszystko, co potrzebne w nowoczesnym, niezawodnym, wygodnym i przyjaznym samochodzie dla całej rodziny. Nic dziwnego, że jednym z pierwszych SUV-ów na świecie, który zdobył masowe uznanie był Forester. Dziś w salonach na kierowców czeka już sprzęt V generacji. Jeśli chodzi o Subaru akcesoria pozostające na wyposażeniu najnowszych modeli dorównują światowym standardom. Na czym więc polega niezwykłość tej marki?

Jedziesz na ryby? A może do restauracji? Subaru odwdzięczy Ci się za zakup na każdej drodze.

Zwolennicy jeżdżący kolejnymi wcieleniami popularnych modeli zwracają uwagę na niezwykłe doznania z jazdy. To zasługa niezwykłego silnika typu boxer, którego praca różni się od klasycznych jednostek poziomym, przeciwsobnym ułożeniem tłoków. Takie rozwiązanie nie jest standardem we współczesnej motoryzacji, ale zapewnia niezwykle płynną pracę silnika bez dodatkowych elementów wychwytujących drgania. Taki silnik również znacznie obniża środek ciężkości pojazdu, przez co znakomicie trzyma się jezdni, a w terenie (Forester świetnie nadaje się na wypady przez bezdroża) potrafi wziąć na siebie przeprawę przez naprawdę trudne profile.

Co mówią sceptycy? Nic, czego nie byłby wart taaaki samochód…

Co więc stoi na przeszkodzie, by przekonać się do tych wszystkich korzyści? Sceptycy z kolei zwracają uwagę na mniejszą popularność tej marki u nas, przez co maiłby powstawać problem serwisowania – podobno niewielu fachowców zna się na silnikach boxer. Jako kolejny argument krążą opinie, jakoby istniał problem z dostępem do części zamiennych. Nic bardziej mylnego. Do Subaru akcesoria można przecież zamówić w licznych sklepach internetowych, a części zamienne, nawet te bardziej poważne, również są teraz dostępne w Sieci. A co z pierwszym zastrzeżeniem? Ten Japończyk ma znakomitą statystykę awaryjności. I choć może się zdarzyć konieczność wymontowania silnika (przy bokserze jest niewiele miejsca do manewrowania), może okazać się, że podczas jazdy wizyta w warsztacie nie będzie konieczna przez bardzo długi czas.