Jak zgubić zbędne kilogramy?

Jak zgubić zbędne kilogramy?

Celem odchudzania jest poprawa wyglądu zewnętrznego, ale też walka z nadwagą, która może być przyczyną wielu groźnych chorób. Zbędne kilogramy pojawiają się najczęściej z powodu złej diety, połączonej z brakiem aktywności. Warto poznać przyczyny i skutki nadwagi oraz skuteczne sposoby na odchudzanie.

 

Nadwaga – przyczyny, objawy i niebezpieczne skutki otyłości

Otyłość to zbyt duża podaż energii. Jeśli organizm otrzymuje zbyt dużo kalorii, których nie jest w stanie spożytkować, to odkładają się one w postaci zbędnego tłuszczu. Przyczyny nadwagi są różne. Bardzo często zbędne kilogramy pojawiają się w wyniku diety, która dostarcza zbyt wielu kalorii. Otyłość może być też wynikiem menopauzy, niedoczynności tarczycy, uwarunkowań genetycznych czy cukrzycy. Niestety otyłość prowadzi też do wielu chorób, dlatego osoby zmagające się ze zbędnymi kilogramami powinny już teraz myśleć co na odchudzanie pomoże zmniejszyć ich wagę. Osoby otyłe chorują na choroby sera i układu krążenia. Często dotyka je cukrzyca oraz nadciśnienie. Zwyrodnienia stawów u osób otyłych to również częste zjawisko.

 

Co na odchudzanie, czyli jak pozbyć się nadmiaru tłuszczu?

Nie każdy zbędny kilogram oznacza chorobę, jaką jest otyłość. Aby mówić o otyłości tkanka tłuszczowa powinna przekraczać 25-30% masy ciała. W innych przypadkach można mówić o nadwadze, z którą można sobie samodzielnie poradzić. Co na odchudzanie pomoże zrzucić zbędne kilogramy? Przede wszystkim:

– Zmiana nawyków żywieniowych i wyeliminowanie ze swojej diety produktów bogatych w tłuszcze i cukry. Warto poradzić się dietetyka, który ułoży plan odchudzania dostosowany do konkretnych potrzeb.

– Aktywność fizyczna. Najważniejsze to regularnie się ruszać, na początek wystarczy nawet codzienny, półgodzinny spacer.

– Unikanie podjadania i jedzenia o późnych godzinach.

– Wprowadzenie do diety ziół i składników, które wspomagają metabolizm (ostre przyprawy, zielona herbata czy kofeina

 

Zastanawiając się, co na odchudzanie sprawdzi się najlepiej, można dojść tylko do jednego wniosku: racjonalne odżywianie i regularna aktywność fizyczna. Nie trzeba się głodzić i katować na siłowni, by zmniejszyć swoją wagę. Zmiana nawyków żywieniowych, codzienne ćwiczenia i wspomaganie procesu odchudzania naturalnymi składnikami i suplementami diety na pewno przyniesie zamierzone efekty.