Sportowo-użytkowy kompakt marki Subaru

Sportowo-użytkowy kompakt marki Subaru

Subaru Forester można nazwać samochodem sportowo-użytkowym. Początki jego produkcji datuje się na rok 1997. Japoński koncern wypuścił wtedy samochód bazujący na podwoziu Subaru Imprezy. Pierwsze generacje Forestera to kompaktowe crossovery. Dopiero od trzeciej generacji mamy do czynienia z SUV-em średnich gabarytów. Czwarta generacja tego sprytnego japońskiego samochodu pojawiła się w 2013r.

Krótka charakterystyka

Samochód ten wyposażono w boxera z doładowaniem. Dzięki czemu uzyskano obniżony środek ciężkości a także niezwykle zrównoważoną pracę silnika. Samochód sprosta klienteli lubiącej szybką jazdę. Rozwija on bowiem prędkość maksymalną 214km/h. Niewątpliwą zaletą auta jest możliwość zjechania z pokaźnej góry bez używania hamulca. Subaru Forester bowiem wyposażony jest w specjalny, inteligentny system. Fani Forestera cenią sobie jego funkcjonalny i ciekawy design. Kierownica auta jest wyjątkowo bogato wyposażona. Sprytu i offroadowego zacięcia dodaje mu napęd 4×4. To samochód, który dobrze zachowuje się zarówno przy codziennym użytkowaniu jak i w terenie. W przypadku Forestera można mówić o przyzwoitym komforcie jazdy oraz przestronności, także dla wysokich pasażerów.

Właściciele samochodu skarżą się na nierówną powierzchnię bagażnika po złożeniu tylnej kanapy, czy plamy na plastikach po dotknięciu ich palcami. Samochód ten należy do mało awaryjnych, trzeba jednak wypracować sobie sposób jego użytkowania. Przy delikatnym obchodzeniu się z pojazdem niewiele rzeczy może się zepsuć. Proces zużywania poszczególnych podzespołów również jest powolny. Auto kusi dobrymi osiągami oraz dynamiką prowadzenia. Kierowcy wykorzystujący możliwości tego samochodu po krótkim użytkowaniu będą musieli wymienić tarcze hamulcowe czy turbosprężarkę. Wady te są jednak tak znikome, że szkoda zawracać sobie nimi głowę. W przypadku, jeśli jednak dojdzie do awarii, części zamiennych można poszukać na Internecie. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę: części subaru forester a można przebierać w oryginałach i zamiennikach.

Reasumując:

Niewątpliwą zaletą samochodu są dobre własności jezdne, świetny komfort jazdy oraz przestronne wnętrze. Dodatkowo samochód ma duży prześwit dzięki czemu parkowanie nie nastręcza problemów. Samochód doceniany jest przede wszystkim za niską awaryjność a także niezłą jakość wykończenia. Mały bagażnik oraz duży promień skrętu to wady, które nie wpływają znacząco na chęć zakupu tego samochodu. Bez wątpienia jest to samochód nietuzinkowy. To klasa sama w sobie. Za jego użytkowanie i funkcjonalność należy jednak zapłacić w codziennym użytkowaniu.