Wakacyjne podróżowanie kamperem

Wakacyjne podróżowanie kamperem

Spędzanie wakacji w drodze, przemieszczając się przyczepą kempingową to wspaniały sposób na aktywny wypoczynek. Jeśli tylko przyczepa kempingowa będzie wyposażona jak należy, dyskomfort mieszkania poza domem będzie naprawdę znikomy.

Niezbędne akcesoria kempingowe

Są rzeczy, których nie powinno zabraknąć w dobrze wyposażonej przyczepie. Na pewno będą To sprzęty codziennego użytku, typu zastawa stołowa, kuchenka elektryczna lub gazowa, przenośny mini czajnik, garnki itd. Wszystko to, za pomocą czego przygotuje się posiłek. Nie może też zabraknąć takich akcesoriów do kampera, które posłużą do błogiego odpoczynku w ciągu dnia, czyli leżaków, składanych krzesełek, parasoli przeciwsłonecznych, oraz materaca lub polowego łóżka.

Koniecznie trzeba zorganizować sobie mini kuchnię, gdzie będzie można przygotowywać posiłki w czasie chłodniejszych dni. Nie można też zapomnieć o paliwie do kuchenki czy do podgrzewania wody, zaopatrując się w dwie butle gazu. Trzeba pamiętać wyłączeniu instalacji gazowej podczas jazdy, aby nie narażać się na niebezpieczeństwo. Z kolei do ogrzewania lub schładzania pomieszczenia przyda się klimatyzator.

Toaleta i prysznic

Trochę większe, ale również niezbędne akcesoria kempingowe to środki czystości. Bez nich ani rusz! Dwa pojemniki na wodę brudną i czystą plus prysznic i zlewozmywak oraz wszelkie detergenty służące do czyszczenia łazienki. Suszarka do prania, przenośny odkurzacz i plastikowe wiaderko z miedniczką również są bardzo potrzebne. Trochę drobniejsze łazienkowe (i nie tylko) akcesoria kempingowe to np. organizer do powieszenia na ścianie. Można w nim umieścić kosmetyki i różne drobiazgi, niezbędne do codziennej pielęgnacji, np. gąbki, ręczniki czy suszarkę. Zachowanie porządku w kamperze, jest bardzo ważne, bo dzięki temu zyskuje się więcej przestrzeni, której jak wiadomo w mobilnym domku nie jest za dużo.

Media

Telewizor, radio, automatyczna antena satelitarna oraz konwerter – to taki mini zestaw przenośny, bez którego niektórzy nie wyjadą w drogę. Takie sprzęty zapewnią dawkę dobrej rozrywki na pochmurne i chłodne dni, kiedy milej będzie spędzić czas w przytulnym kamperze. Do ich uruchomienia będzie potrzebne źródło prądu, np. przetwornica, przełącznik przetwornicy i ewentualnie akumulator żelowy. Można też kupić takie akcesoria kempingowe, jak panele solarne, które umieszcza się na ścianie przyczepy lub na jej dachu.