Dlaczego warto pić wodę?

Dlaczego warto pić wodę?

Stałe nawadnianie naszego organizmu jest niezwykle ważne. W codziennym pośpiechu i stresie wiele osób jednak zapomina o dobroczynnym działaniu wody, nie dostarczając jej sobie w dostatecznej ilości. Konsekwencje takiego działania mogą być dla naszego organizmu bardzo nieprzyjemne.

Picie wody na odchudzanie?

Zapewne wiele razy słyszeliśmy, że osobom odchudzającym się poleca się codzienne picie dużej ilości wody. Nie jest to mit. Woda rzeczywiście może pomóc nam w walce z nadprogramowymi kilogramami. Wszystko dzięki temu, że odpowiednio nawodniony organizm lepiej radzi sobie z przemianą materii. Woda powoduje, że procesy metaboliczne zachodzą w naszym ciele dużo szybciej. Osoby regularnie pijące wodę poradzą sobie sprawniej z odchudzaniem niż te, które zapominają o regularnym nawadnianiu organizmu. Przed każdym posiłkiem warto wypić szklankę wody. Nie ma ona bowiem kalorii, a wypełni nasz żołądek, co sprawi, że automatycznie nasz apetyt będzie mniejszy. W ten sposób efektywnie zmniejszymy ilość spożywanych przez nas w ciągu dnia kalorii. Wodę należy pić również pomiędzy posiłkami.

Picie wody na zdrowe nerki

Nerki to niezwykle ważne dla całego naszego organizmu organy. Jeśli cierpisz na dolegliwości ze strony nerek, z pewnością wielokrotnie słyszałeś zalecenie picia dużej ilości wody w ciągu dnia. Prawdą jest bowiem, że może ona zbawiennie wpływać na ich pracę. Nerki do prawidłowego filtrowania potrzebują bowiem dużo wody. Gdy nie dostarczamy jej naszemu organizmowi w wystarczającej ilości, praca nerek jest zaburzona. W ten sposób możemy doprowadzić również do chorób pęcherza, które to dają bardzo nieprzyjemne i znacznie utrudniające codzienne funkcjonowanie dolegliwości.

Woda dla zdrowej skóry

Woda wypłukuje z naszego organizmu wiele toksyn. Aby jednak ten proces mógł zachodzić, musimy pić jej naprawdę dużo i bardzo regularnie. W przeciwnym razie możemy doprowadzić do odwodnienia organizmu, co może wiązać się z wieloma negatywnymi konsekwencjami. Osobom, które mają problemy skórne, szczególnie zaleca się picie dużej ilości wody. Pomaga ona nie tylko tym, którzy na co dzień zmagają się z uciążliwym trądzikiem, ale także tym, których skóra utraciła swoją elastyczność. Odpowiednie nawodnienie organizmu powoduje bowiem, że dbamy o naszą cerę od środka. Jest ona dzięki temu dobrze nawilżona, a co za tym idzie jędrna i promienna. To wszystko sprawia, że powstaje na niej mniej zmarszczek.

Woda alkaliczna – czy warto po nią sięgać?

W ciągu ostatnich lat coraz bardziej popularne staje się picie wody alkalicznej. Jej zwolennicy uważają, że ma ona zbawienny wpływ na ludzki organizm. Woda alkaliczna to taka, której pH jest wyższe niż zwykłej wody. Ph zwykłej wody oscyluje bowiem około 7,5. Woda alkaliczna jest więc typowym roztworem zasadowym. Warto pamiętać jednak, że dobroczynne właściwości wody alkalicznej nie zostały jeszcze dokładnie zbadane naukowo. Niemniej jednak wiele osób uważa, że na własnej skórze doświadczyło jej dobrego wpływu na swój organizm. Jako, że woda alkaliczna jest roztworem zasadowym, poleca się ją pić przede wszystkim osobom, które mają problem z zakwaszeniem organizmu. Ta przypadłość bowiem jest bardzo niekorzystna dla naszego ciała, ponieważ może zwiększać ryzyko występowania takich chorób, jak na przykład miażdżyca, cukrzyca czy nadciśnienie tętnicze. Niektórzy twierdzą również, że regularne picie wody alkalicznej znacznie przyspiesza przemianę materii, a zatem jest ona polecana szczególnie osobom otyłym czy takim, które zmagają się na co dzień z nadwagą. Taki nawyk pozwoli na skuteczne pozbycie się nadprogramowych kilogramów, a co za tym idzie – poprawę jakości życia. Zaleca się picie wody alkalicznej codziennie rano, na czczo. Najlepiej spożywać ją małymi łykami, a po każdym kolejnym robić sobie krótką przerwę. Obecnie na rynku wielu producentów oferuje wodę alkaliczną. Najbardziej polecane to na przykład woda Redox, Evian czy Java. Niewiele osób wie, że wodę alkaliczną można przyrządzić samodzielnie w domu. W sieci dostępnych jest wiele przepisów, z których można z powodzeniem skorzystać.