Jak wybrać ręcznik dla niemowlaka?

Jak wybrać ręcznik dla niemowlaka?

Pielęgnacja niemowląt wymaga uwagi i staranności, ale nie okazuje się tym, co często wyobrażają sobie młodzi rodzice. Maluchy uwielbiają wodę, a jeśli płaczą podczas kąpieli, to tylko dlatego, że wkładamy je do wanienki bez uprzedzenia. Kąpiel może stać się naprawdę wyjątkowym czasem w kontakcie mamy i taty ze swoją pociechą. Dlatego warto dobrze się do niej przygotować.

Pełnia szczęścia w przytulnym ręczniku z kapturkiem

Wanienka, pływający termometr, szampon i specjalny ręcznik dla niemowlaka – wszystko powinno być pod ręką już przed kąpielą. Nie będzie rajcującego pluskania, jeśli po kolejne akcesoria trzeba będzie biegać w nerwowych poszukiwaniach. Podczas kąpieli każdy szczegół ma znaczenie. Na przykład ręcznik z kapturkiem od razu chroni mokrą główkę przed ewentualnymi przeciągami i pozwala na dokładne wytarcie włosków. Miękki, puszysty, dwustronny bawełniany ręcznik dla niemowlaka stanowi pierwszą ochronę po opuszczeniu wanienki, otula go szczelnie i od razu wywołuje szeroki uśmiech maluszka. Najlepiej zaopatrzyć się w ręcznik z kapturkiem w żywych kolorach, ponieważ mały człowiek reaguje na nie bardzo pozytywnie.

Ręcznik dla niemowlaka – o czym nie wolno zapomnieć podczas pielęgnacji

Nie wolno zapomnieć również o tym, by ponownie nie używać ręcznika jedynie po jego osuszeniu. Bawełna, oprócz tego, że jest miękka i przytulna, potrafi zatrzymać na sobie resztki złuszczonego naskórka i innych niewidocznych gołym okiem zanieczyszczeń oraz drobnoustrojów, które razem z wodą z wanny przedostają się na ręcznik dla niemowlaka. Usuwamy je, wycierając dokładnie skórę dziecka, ale zaraz potem użyty kawałek materii powinniśmy wyprać w wysokiej temperaturze, starannie wypłukać i dokładnie wysuszyć. Zwłaszcza ręcznik z kapturkiem, posiadający szwy i zagięcia, musi być suchy, zanim włożymy go do szafy czy szuflady. Nawet odrobina wilgoci spowoduje namnażanie się bakterii i grzybów – a nam wciąż będzie się wydawać, że ręcznik jest czysty i aseptyczny. Dlatego powinniśmy pomyśleć o zapasie i zaopatrzyć się w parę ręczników przeznaczonych tylko i wyłącznie dla naszej pociechy.