Jakiego kremu używać, aby odżywić cerę?

Jakiego kremu używać, aby odżywić cerę?

Wygląd i kondycja skóry zależy przede wszystkim od codziennej pielęgnacji. Odpowiedni dobór kosmetyków pozwoli prawidłowo zadbać o cerę. Jak dbać o skórę każdego dnia? Jakie kosmetyki wybrać, by zapewnić jej najlepszą pielęgnację?

 

Cera naczynkowa, tłusta, sucha czy mieszana?

Podstawą prawidłowej pielęgnacji jest właściwy dobór kosmetyków. Ich rodzaj zależy od typu cery. Rodzaj cery można sprawdzić podczas wizyty w salonie kosmetycznym lub spróbować dokonać samodzielnej identyfikacji:

– Cerę tłustą można rozpoznać po błyszczeniu się w tzw. strefie T (czoło, nos i broda) spowodowanemu nadmiernemu wydzielaniu sebum. Na skórze widoczne są rozszerzony pory z zaskórnikami.

– Cera sucha jest podatna na podrażnienia. Na twarzy widoczne sa zaczerwieniania oraz przesuszenie skóry.

– Cera mieszana charakteryzuje się tym, że twarz w niektórych miejscach jest tłusta (w strefie T), a w innych przesuszona (np. na policzkach).

Cera naczynkowa jest bardzo delikatna i łatwo jąpodrażnić, a na twarzy widoczne są naczynka krwionośne oraz rumień.

 

W zależności od rodzaju cery konkretne kosmetyki mają określone działanie. Produkty do cery tłustej regulują wydzielanie sebum i oczyszczają zapchane pory. W przypadku cery suchej dbają o odpowiednie nawilżenie i ochronę przed działaniem czynników zewnętrznych. Cera naczynkowa z kolei wymaga wzmocnienia i zwiększonej ochrony.

 

Wrażliwa cera naczynkowa – jak zadbać o jej pielęgnację?

Ten rodzaj cery wymaga specjalnej pielęgnacji. Warto stosować kosmetyki, których zadaniem jest łagodzenie już powstałych zmian oraz zapobieganie kolejnym. Cera naczynkowa charakteryzuje się występowaniem rumienia oraz widocznymi naczynkami krwionośnymi. Jej pielęgnacja polega na wzmocnieniu naczynek oraz ochronie skóry przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych (wiatr, słońce, niska temperatura czy gwałtowne zmiany temperatury np. na solarium lub w saunie). Kosmetyki mają za zadanie zwiększyć elastyczność skóry oraz uszczelnić naczynia krwionośne. Jest to możliwe dzięki witaminie C oraz K. Bardzo ważne jest też odpowiedni nawilżenie skóry. Kosmetyki, które sprawią, że cera naczynkowa nabierze odporności i blasku, często maja  swoim składzie naturalne składniki, które oprócz pielęgnacji działają też przeciwzapalnie. Warto dbać o codzienną pielęgnację skóry, stosując odpowiednie kremy rano oraz na noc, dzięki czemu cera przez całą dobę otrzymywać będzie odpowiednią dawkę odżywienia.