Modne tekstylia do łazienki

Modne tekstylia do łazienki

Tekstylia takie jak ręczniki kąpielowe, chodniki łazienkowe, szlafroki to rzeczy niezbędne w każdej łazience. Oprócz osuszania ciała miękkimi i puszystymi ręcznikami bądź szlafrokiem są także pięknymi akcesoriami, które ozdabiają każdą łazienkę. Warto wybrać tekstylia do łazienki o wysokiej jakości.

Czym kierować się w wyborze tekstyliów do łazienki?

Przy zakupie ręczników i innych tekstyliów do łazienki, należy sprawdzić, z jakich włókien zostały wykonane oraz jaką posiadają gramaturę. Najpopularniejsze są ręczniki bawełniane, z bawełny egipskiej oraz z włókna bambusowego. W dalszym ciągu ręczniki bawełniane królują i znajdują się w większości domów. To bardzo dobry wybór, ponieważ są one chłonne i miłe w dotyku. Jeśli chodzi o gramaturę, to najważniejsze jest, by wiedzieć, że im wyższa gramatura, tym ręcznik jest grubszy i bardziej puszysty. Ręczniki o wysokiej gramaturze dłużej schną niż te o niskiej, dlatego trzeba mieć na uwadze, że ręcznik gruby wymaga dokładnego wysuszenia. Jeśli suszenie ręczników może okazać się problemem, lepiej wybrać te nieco cieńsze.

Oprócz ręczników modnymi i komfortowymi akcesoriami są chodniki łazienkowe, które są wykonane często z włókien sztucznych, np. poliestru, ponieważ taki materiał szybko schnie i nie butwieje. Dzięki temu można cieszyć się pięknymi chodnikami, przez długi czas. Chodniki zapewniają miłe wyjście dla stóp, po kąpieli.

Jakie tekstylia wybrać, by łazienka wyglądała elegancko i modnie?

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na wzór i kolor ręczników oraz dywaników. Bardzo ważne jest, by były one w jednym kolorze. Obecnie zdecydowanie bardziej modne są ręczniki i inne akcesoria gładkie, bez żadnych wzorów, lecz można zaszaleć z kolorami. Kolory powinny pasować do stylu każdej łazienki. W przypadku, gdy w łazience znajduje się wiele wzorów, np. na glazurze, ręczniki powinny być bez żadnych wzorów, a kolory dość stonowane. Bardziej jaskrawe kolory ręczników będą dobrze wyglądały w łazienkach, które są urządzone w jasnych kolorach, np. białym lub szarym. Wtedy tekstylia będą stanowiły główną dekorację łazienki.