5 gadżetów, które zwiększą bezpieczeństwo Twojego domu

5 gadżetów, które zwiększą bezpieczeństwo Twojego domu

Bezpieczny dom – to dla nas wartość, która nie ma ceny. Na rynku znajdujemy sporo rozwiązań, zaawansowanych technologicznie urządzeń, ale i gadżetów, które są w stanie podnieść bezpieczeństwo obiektu mieszkalnego. W które z nich warto zainwestować?

Czujnik zalania

Nawet mając wykupione ubezpieczenie na mieszkanie czy dom, skutki zalania potrafią być opłakane. To nie tylko bałagan, ale ogromne niekiedy zniszczenia, a do tego konieczność zmierzenia się z sąsiadami, których mieszkania w bloku mogły przez nas również ulec zalaniu. Jak się przed tym uchronić? Stawiając na czujnik zalania. To pierwszy z przydatnych gadżetów.

Czujnik zalania można stosować praktycznie w dowolnym pomieszczeniu. Z jego zalet korzysta się także w biurach, rozmaitych miejscach pracy, gdzie zalanie może kosztować utratę drogocennych sprzętów i dokumentów. Działanie polega na tym, że na określonej wysokości umieszcza się sondy. Gdy w przypadku zalania woda osiągnie wybrany poziom, czujnik wysyła stosowną informację i można w porę zareagować.

Czujnik czadu

Czujnik czadu to kolejny sposób na podniesienie bezpieczeństwa przebywania w domu. Chodzi głównie o zdrowie i życie domowników. Ulatniający się tlenek węgla jest niewyczuwalny i szybko może przyczynić się do utraty zdrowia, a co gorsza śmierci osób, które pozostaną przez dłuższy czas pod jego wpływem. Na rynku dostępne są rozmaite modele czujników czadu, bardzo proste w zastosowaniu.

Wizjer elektroniczny i kamery

Zamiast tradycyjnego wizjera drzwiowego, warto postawić na elektroniczny. Droższy, ale oferujący szeroki kąt widzenia i doskonałą jakość obrazu. Wygodny w użytkowaniu, dla domowników oznaczający, że można łatwo dostrzec, kto znajduje się w okolicach drzwi wejściowych. Tuż obok niego pojawia się propozycja instalacji kamer. Dziś to rozwiązanie dostępne jest nie tylko dla bogatych, a potrafi zarówno podnieść bezpieczeństwo, jak i stać się dowodem w postaci nagrań, na wypadek kradzieży, włamania, dewastacji.

Elektryczne rolety

Na koniec coś więcej niż zwykły gadżet, czyli elektryczne rolety. Mogą być one zintegrowane z systemem automatyki domowej, co oznacza, że zostaną zasłonięte, gdy dojdzie do uzbrojenia alarmu. To tylko jedna z ich możliwości, ale taki zakup warto rozważyć mieszkając w domku lub na parterze bloku.

Bezpieczeństwo nie ma ceny, dlatego czujnik zalania, czujnik czadu, kamery i inne tego typu gadżety, dobrze jest wziąć pod uwagę.