Niektórzy zastanawiają się, czym różni się dzianina od tkaniny? Ten wyrób włókienniczy łączy się w oczka z jednej nici lub osnowy. Dzianiną jest np. polar czy popularna dresówka. Można z nich wyrabiać przeróżne ubiory, lecz nie tak jak dawniej – w kilku pospolitych kolorach.
Nowe technologie poszerzają horyzonty wyobraźni. Dzianiny drukowane z każdego uczynią projektanta mody
Obecnie bywają wielobarwne i mogą być ozdobione rozmaitymi motywami. Dzianiny drukowane to doskonały pomysł na urozmaicenie każdej garderoby. Teraz można wybrać już nie tylko krój ubrania, ale też jeden z tysięcy wyrazistych i oryginalnych wzorów, które się na nich umieszcza. Wybór jest tym łatwiejszy, że w czasie powrotu do samodzielnego wytwarzania garderoby, czyli renesansu poczciwych maszyn do szycia, można dowolnie dopasować strój do własnych upodobań, a nawet odzieżowych zachcianek. Jeśli ktoś lepiej wygląda w zimnych barwach lub woli głębszy dekolt – nie ma problemu. Fason i kolor także można spersonalizować.
Od odzieżowych dodatków do pełnoprawnego materiału. Co można zrobić ze zwykłej dresówki?
Każdy, kto działa w branży odzieżowej i chce, by towar w sklepie oznaczał się różnorodnością, powinien zdecydować się na dzianiny drukowane i zlecenie szycia ubiorów, zarówno w klasyczne wzory, takie jak panterka, paski czy figury geometryczne, jak również bardziej intrygujące: obrazki z motywami wprost z natury, egzotyczne szlaczki i desenie. Jeszcze niedawno z popularnej dresówki szyto głównie dodatki i stroje sportowe – dziś coraz częściej znajdujemy na sklepowych wieszakach bluzy, spodnie, a nawet sukienki. Możliwość drukowania dzianin stwarza wprost nieograniczone możliwości. Także dla domorosłych wielbicielek mody, które przesuwają pierwsze wykroje rzez stopkę maszyny do szycia. Wciąż najprościej zacząć od kolorowej czapki. Dzianiny drukowane świetnie nadają się do krawieckich eksperymentów, a łączenie wzorów i barw w nowych stylizacjach aż prosi się o nowe, nieszablonowe elementy stroju – kamizelki, bolerka czy zapaski.