Ciekawa praca dla studentów, gdzie szukać?

Ciekawa praca dla studentów, gdzie szukać?

Idealna praca dla studentów powinna nie tylko być związana z kierunkiem studiów lub zainteresowaniami. Studenci mają obowiązek uczęszczania na wszystkie zajęcia, zatem nie mogą pracować w tradycyjnym systemie ośmiogodzinnym. Grafik pracy studenta powinien być wyjątkowo elastyczny.

Jakie branże najchętniej zatrudniają studentów?

Studentów do pracy chętnie zatrudnia branża gastronomiczna i sprzedażowa. Zarówno bary, restauracje, jak i sklepy, salony sprzedażowe oferują studentom grafik dopasowany do harmonogramu zajęć na studiach. Wielu studentów korzysta właśnie z takich możliwości, szczególnie na początku studiów, kiedy zajęć na uczelni jest dużo więcej, niż w kolejnych latach.

Oprócz sklepów i restauracji, studenci są poszukiwani również na magazynach, halach produkcyjnych, gdzie są zatrudniani najczęściej do kontroli jakości produktów lub kompletowania zamówień.

Jakie ciekawe alternatywy pracy mają studenci?

Studenci mają szanse pracować zdalnie- jako testerzy oprogramowania, copywriterzy lub w branży marketingu szeptanego. Do wykonywania takich prac wystarczy komputer z Internetem oraz czas wolny o dowolnej porze dnia. Jest to sposób na zarabianie pieniędzy, w przypadku, gdy studentowi brakuje czasu wolnego na tradycyjną pracę.

Ciekawym pomysłem jest rozpoczęcie pracy jako korepetytor, najlepiej w dziedzinie, w której student czuje się najlepiej. Wielu uczniów szkół podstawowych i średnich szuka korepetycji z przedmiotów ścisłych lub języków obcych, dlatego warto zaprezentować swoją kandydaturę, jeśli czujemy chęć nauczania innych.

Warto poszukać płatnych staży w firmach związanych z kierunkiem studiów. Byłaby to najlepsza praca, ponieważ oprócz zarabiania pieniędzy, student rozwija się w swoim kierunku, a to z pewnością będzie mile widziane w przyszłości, gdy będzie szukał pracy po studiach. Wiele dużych firm i przedsiębiorstw współpracuje ze studentami, oferując im płatne praktyki i staże. Można ich szukać na własną rękę np. przez Internet, ale również za pośrednictwem biura karier studenckich.

Tak naprawdę studenci są poszukiwani są przez wielu pracodawców, ponieważ koszty utrzymania pracownika studiującego są niższe. Dlatego rynek pracy dla studentów jest nieograniczony, jeśli tylko studenci są w stanie pogodzić pracę ze studiami. Wydaje się, że większe możliwości i szanse na znalezienie pracy mają studenci zaoczni, lecz nie jest to regułą. Wystarczy mieć chęci do pracy i szukać odpowiedniego dla siebie zajęcia.

Jakie możliwości mają studentki?

Obecnie statystyki mówią, że kobiety zarabiają mniej niż mężczyźni. Powodów tego jest wiele, lecz najlepiej skupić się na tym, jak to zmienić. Studentki mogą liczyć na pracę jako hostessa lub modelka, jeśli spełniają określone warunki. Praca hostessy zwykle polega na reklamowaniu określonych produktów oraz nawiązywanie kontaktów z gośćmi na specjalnych eventach. Celem jest pokazanie konkretnego produktu i doprowadzenie do jego sprzedaży. Obowiązkami hostessy jest także witanie gości, służenie pomocą i udzielaniem informacji na temat wydarzenia. Zarobki hostess są atrakcyjne, w zależności od imprez i agencji, które zatrudniają hostessy. Aby znaleźć oferty pracy w Warszawie, najlepiej wpisać w Google np. hostessa warszawa, a propozycji będzie wiele. Studentki które cechuje miła aparycja, chęć do pracy z ludźmi oraz komunikatywność będą czerpały z tej pracy satysfakcję i atrakcyjne wynagrodzenie.