Co suplementować po 50?

Co suplementować po 50?

Wraz z upływem lat organizm potrzebuje zupełnie innych składników odżywczych, witamin i minerałów. Styl życia ulega zmianie, pojawiają się odmienne niedobory oraz schorzenia. Dobrze przygotowana i zróżnicowana dieta to podstawa, ale co jeszcze warto przyjmować po pięćdziesiątce?

Jakie witaminy i minerały dla 50-latków?

Bogata w różnorodne składniki i zdrowa dieta to podstawa. Jadłospis należy stworzyć z wykorzystaniem owoców, warzyw, roślin strączkowych, orzechów, ziaren, zdrowych białek oraz wolno uwalnianych się węglowodanów występujących w płatkach owsianych czy brązowym ryżu. Dodatkowo należy zadbać o spożywanie suplementów diety. Na szczególną uwagę zasługuje oferta, jaką prezentuje Marek Skoczylas. Wśród suplementów znajdują się rozwiązania na poprawę samopoczucia, uzyskanie większych nakładów energii, a także walkę ze schorzeniami i chorobami.

Bardzo ważne, żeby po 50 urodzinach zachować mocne i zdrowe kości, przestrzegać lekkostrawnej diety i chronić się przed chorobami serca. Suplement diety musi dostarczać do organizmu wapń, który dba o nasze kości i zęby. Oprócz suplementów należy spożywać mleko, sery, jogurty naturalne oraz zielone warzywa liściaste.

Witamina D również odgrywa dużą rolę w utrzymaniu zdrowia kości, gdyż odpowiada za wchłanianie wapnia. Wpływa także na sprawne funkcjonowanie organizmu i pomaga uporać się z dyskomfortem odczuwanym w plecach. Suplement z witaminą D jest szczególnie ważny zimą, kiedy brakuje naturalnego światła słonecznego. W diecie nie może zabraknąć jajek, tłustych ryb, gdyż zawierają sporo witaminy D.

Multiwitamina to suplement diety, który zawiera szereg cennych witamin i minerałów, które doskonale wspierają funkcjonowanie organizmu.

Magnez odgrywa szczególnie ważną rolę, gdyż wzmacnia kości, zapewnia więcej energii, odgrywa ogromną rolę w sprawności umysły oraz odpowiada za redukcję poziomu cukru we krwi. Oprócz suplementów należy spożywać szpinak, produkty mleczne oraz orzechy.

Sezon chorobowy może okazać się szczególnie trudny dla osób starszych, dlatego warto zadbać o układ odpornościowy i zażywać probiotyki. Odpowiadają one za zwiększenie ilości dobrych bakterii, które wpływają na prawidłową pracę układu trawiennego.