Co zobaczyć w Paryżu?

Co zobaczyć w Paryżu?

Paryż to miasto szczególnie popularne wśród turystów. Co roku do stolicy Francji przybywają ludzie nie tylko z Europy, ale nawet z całego świata. Wszystko to dzięki wspaniałej architekturze. Właściwie każdy, kto odwiedza Paryż, zakochuje się w tym mieście i chce do niego wielokrotnie powracać.

Jakie atrakcje?

Paryż kryje wiele atrakcji. Coś dla siebie znajdzie tutaj każdy – czy to dorosły, czy dziecko. Jest to miasto rozrywki i zabawy. Jeśli przybywamy do Paryża z dziećmi, z pewnością powinniśmy udać się do Disneylandu. Jest to jeden z najsłynniejszych parków rozrywki. Choć znajduje się w miejscowości położonej pod Paryżem, warto uwzględnić ten punkt w naszym planie zwiedzania. Będzie to niesamowita frajda przede wszystkim dla dzieci. Jedną z paryskich atrakcji są również Pola Elizejskie. Przybywając w stolicy Francji, warto udać się na spacer po jednej z najsłynniejszych alei na świecie. Umiejscowione są tam m.in. butiki najdroższych marek, takich jak np. Louis Vitton.

Co zwiedzić?

Obowiązkowym punktem na mapie Paryża jest oczywiście Wieża Eiffla. Chyba żaden turysta nie może pominąć tej wyjątkowej atrakcji. Wieża Eiffla przez wiele lat ugruntowała się jako prawdziwy symbol stolicy Francji. Została ona zbudowana w 1889 roku, a widok z niej zapiera dech w piersiach. Minusem są tu jedynie długie kolejki, które są nieuniknione, jeśli chcemy wejść na wieżę. Kolejnym miejscem, które należy odwiedzić, gdy jesteśmy w Paryżu, jest Luwr. Jest to jedno najsłynniejszych muzeów na świecie. Zgromadzono w nim prawdziwe dzieła sztuki, takie jak na przykład Mona Lisa Leonarda da Vinci. Kolejny symbol stolicy Francji to Katedra Notre Dame. Z pewnością zasługuje ona na miano jednej z najsłynniejszych katedr na świecie. Jest to ogromna budowla, której wznoszenie trwało ponad 200 lat. Turyści z całego świata podziwiają kunszt wyjątkowych zdobień Katedry Notre Dame. Paryż to również miasto, w którym mieszka bardzo wielu cudzoziemców, w tym Polaków, którzy bardzo chwalą sobie życie w stolicy Francji. Jeśli planujesz przeprowadzkę do Paryża, warto wcześniej rozejrzeć się za pracą. W dzisiejszych czasach nie jest to problem. Wystarczy w wyszukiwarkę internetową wpisać na przykład hasło „praca Francja”, a z pewnością uzyskamy mnóstwo satysfakcjonujących nas wyników.