Czy można naturalnie przyspieszyć odchudzanie?

Czy można naturalnie przyspieszyć odchudzanie?

Na początku roku i na wiosnę wśród naszych znajomych większość zaczyna się odchudzać, więc zaczynamy i my. Jest to początek niejawnego wyścigu, kto więcej zrzuci i kto wyszuka najlepszą metodę na utratę wagi. To jest właśnie czas, kiedy kluby fitness i gabinety dietetyczne pękają w szwach.

Jako że zależy nam na spektakularnym efekcie w krótkim czasie, szukamy cudownej substancji, która pomoże osiągnąć cel. Podstawą jest oczywiście dieta, która będzie zawierała około 30% mniej kalorii niż potrzebujemy. Bez ujemnego bilansu kalorycznego nie schudniemy. Drugim ważnym elementem jest aktywność fizyczna, która zwiększa nasze dobowe zapotrzebowanie na energię i pomaga wyrzeźbić sylwetkę. Chudnięcie bez treningów jest możliwe, jednak o wiele wolniejsze, a przy dużych ubytkach wagi organizm gorzej poradzi sobie z nadmiarem skóry. Dopiero potem możemy zastanowić się nad suplementami przyspieszającymi odchudzanie.

Suplementy na odchudzanie

Chcąc nadać tempa utracie wagi nie musimy od razu sięgać po ciężkie suplementy na odchudzanie. Najpierw możemy sprawdzić, jak nasz organizm zareaguje na naturalne przyspieszacze spalania tłuszczu. Po pierwsze na pół godziny przed śniadaniem możemy wypić szklankę ciepłej wody z cytryną. Pobudzi to metabolizm i poprawi pracę całego układu pokarmowego. Kolejnym sposobem jest stosowanie dużej ilości przypraw do posiłków – to takie naturalne suplementy na odchudzanie. Wszystkie czerwone, ostre przyprawy przyspieszają metabolizm i spalanie tkanki tłuszczowej, a wszystkie zielone łagodzą dolegliwości układu trawiennego. Stosując jedne i drugie przyśpieszymy spalanie tłuszczu i pozbędziemy się wzdęć. Dodatkowo możemy pić czerwoną herbatę i kawę przed treningiem.

Jaki trening

Kiedy rozpoczynamy przygodę z aktywnością fizyczną, powinniśmy zacząć od treningów o umiarkowanej intensywności. W zależności od ogólnej kondycji organizmu i ilości zbędnych kilogramów mogą być to szybkie spacery, jazda na rowerze czy ćwiczenia ogólno usprawniające. Kiedy zaadoptujemy się do wysiłku, możemy wprowadzić trening interwałowy, czyli o zmiennym tempie, który przynosi dużo lepsze efekty. Równie dobrze działa dodanie kilku minut na koniec jednostki treningowej przy ćwiczeniach siłowych. W procesie odchudzania odradza się diety poniżej 1300 kcal i preparaty odchudzające niewiadomego pochodzenia. Aby nie tracić czasu i nie nadwyrężać swojego organizmu najlepiej skorzystać z porad dietetyka, trenera i fizjoterapeuty.