Jak zwalczać pluskwy w domu?

Jak zwalczać pluskwy w domu?

Pojawianie się pluskiew w domu to bardzo poważna sytuacja, która wymaga natychmiastowego działania. Nie znikną same, a wręcz wraz z upływem czasu problem staje się coraz poważniejszy. Czy domowe sposoby okażą się wystarczające, a może trzeba skorzystać z pomocy specjalistów?

Pozbywanie się pluskiew – domowe metody

Pozbywanie się pluskiew z miejsca zamieszkania nie jest łatwe i wymaga szybkich oraz zdecydowanych działań. W pierwszej kolejności trzeba usunąć wszystkie szpary i szczeliny znajdujące się w mieszkaniu (używa się do tego silikonu, gipsu, albo nawet cementu). Dzięki takim działaniom można usunąć ich ukrycia i utrudnić przemieszczanie. Mieszkanie musi być codziennie odkurzane, a podłogi pastowane. Dywany, kilimy oraz zasłony należy wietrzyć i regularnie prać. Sprawdzać boazerię i tapety, żeby ocenić, gdzie jeszcze poukrywały się podstępne pasożyty. Higiena miejsca spoczynku również odgrywa bardzo ważną rolę. Na materace należy sypać sodę oczyszczoną, a całe łóżko spryskiwać olejkiem z drzewa herbacianego. W trakcie prania nie można zapominać o wysokiej temperaturze (minimum 45 stopni), dzięki której zginą zarówno larwy, jak i jaja pluskiew.

Jak zwalczać pluskwy?

Zachowanie właściwej higieny i uszczelnienie mieszkania, a nawet regularne sprzątanie może okazać się niewystarczające. W omawianej sytuacji należy zdecydować się na odpluskwianie mieszkań Łódź to miasto, w którym ten problem jest szczególnie dotkliwy. Specjalnie przygotowane ekipy zajmujące się usuwaniem pluskiew posiadają nie tylko wiedzę, gdzie można znaleźć całe siedliska pasożytów, ale jednocześnie wiedzą, jakich środków używać, żeby je wytępić. Detergenty powstają przy pomocy nafty, maści rtęciowej oraz spirytusu denaturowanego. Ekipa zajmuje się również zrywaniem listew podłogowych oraz dokładnym odkurzaniem wszystkich zakamarków, gdyż to właśnie tam ukrywają się podstępne insekty. Silne środki chemiczne są niebezpieczne dla domowych pupili, dlatego na czas zwalczania bardzo uciążliwych pluskiew warto pomyśleć o wyjeździe albo poprosić o pomoc rodzinę i znajomych. Warto mieć na uwadze, że pasożyty nie odpuszczają łatwo, dlatego trzeba poświęcić nakłady finansowe, regularnie sprzątać i uczynić wszystko, żeby odzyskać spokój oraz uniknąć problemów ze zdrowiem.