Włosy są bardzo ważną częścią całego naszego wizerunku. Należy pamiętać, że problemy z włosami to nie tylko defekt wizualny, ale być może również zwiastun poważnych komplikacji zdrowotnych zachodzących w organizmie. Co na wypadające włosy? Jak pozbyć się kompleksów na punkcie naszej fryzury?
Co na wypadające włosy?
Jednym z najczęściej występujących problemów z włosami jest ich wypadanie. Z pewnością codziennie każdy z nas zauważa na swojej szczotce własne włosy. U niektórych ich ilość jest mniejsza, u niektórych większa. Jeśli codziennie wypada nam na tyle dużo włosów, że zaczynamy się tym martwić, warto zainteresować się tematem. Gdy w wyszukiwarkę internetową wpiszemy proste hasło „co na wypadające włosy?”, z pewnością otrzymamy bardzo wiele odpowiedzi, głównie poleceń przeróżnych kosmetyków do włosów. Tymczasem należy pamiętać, że być może wypadanie włosów jest tylko rezultatem pewnych poważniejszych problemów zdrowotnych, którymi powinniśmy się zająć w pierwszej kolejności, zamiast sięgać po coraz to nowe i droższe kosmetyki. Często jest ono spowodowane zaburzeniami hormonalnymi spowodowanymi na przykład niedoczynnością tarczycy. Możliwe, że cierpimy na tak zwane łysienie androgenowe. Bardzo często przyczyną wypadania włosów jest także nieprawidłowa dieta oraz przewlekły stres. W pierwszej kolejności powinniśmy więc udać się do lekarza i wykonać podstawowe badania. Jeśli nic one nie wykażą, warto zainwestować we wcierki, które stosuje się bezpośrednio na skórę głowy i które mają za zadanie pobudzić cebulki włosów do intensywnej pracy.
Co na przetłuszczające się włosy?
Wiele osób na co dzień zmaga się z bardzo szybko przetłuszczającą się skórą głowy. Niekiedy bywa tak, że włosy umyte wieczorem, już rano wyglądają na nieświeże. W tym przypadku również źródłem problemu mogą być przyczyny zdrowotne, takie jak na przykład czynniki genetyczne, hormonalne, choroby tarczycy. Nadmiernie przetłuszczające się włosy są często pierwszym objawem łojotokowego zapalenia skóry. Problem ten może mieć swoją przyczynę również w stosowaniu nieprawidłowej pielęgnacji, na przykład w codziennym używaniu szamponów, które zawierają silne detergenty. Jeśli więc zmagamy się z przetłuszczającymi się włosami, upewnijmy się, że korzystamy tylko z łagodnych kosmetyków. Gdy to nie pomoże, warto skonsultować swój przypadek z trychologiem.
Co na rozdwojone końcówki?
Rozdwojone końcówki i połamane na długości włosy to jeden z najczęstszych problemów wizualnych, który przeszkadza zazwyczaj głównie kobietom. W telewizji reklamowanych jest bardzo wiele kosmetyków, które rzekomo mają scalić rozdwojone końcówki i przywrócić naszym włosom piękny wygląd. Tymczasem jest to mit. Jedyne, co możemy zrobić z rozdwojonymi końcówkami, to po prostu je obciąć, a w późniejszym czasie odpowiednio zabezpieczać włosy przed zniszczeniami. Najlepiej zaopatrzyć się w serum silikonowe i codziennie nakładać je na końcówki włosów. Pamiętajmy także o właściwym zabezpieczeniu włosów do snu. Najkorzystniej jest spiąć je w luźnego koka lub warkocza.