Przygotuj kampera do wakacji – o czym trzeba pamiętać?

Przygotuj kampera do wakacji – o czym trzeba pamiętać?

Przed wyjazdem w podróż kamperem sprawdź dokładnie stan techniczny pojazdu oraz dokup brakujące rzeczy. Nawet najkrótsza podróż wymaga skrupulatnego i logistycznego przygotowania.

Co sprawdzić na początku?

Zacznij od sprawdzenia stanu technicznego pojazdu. Niezwykle ważny jest stan opon (bieżnik i ciśnienie powietrza). Następnie przejdź do oceny sprawności hamulców i oświetlenia. Po umyciu kampera obejrzyj dokładnie karoserię, ponieważ pod warstwą kurzu mogą kryć się wgniecenia i korozja. Jeśli sprawdzisz wszystko to, co najważniejsze w kwestii mechaniki pojazdu, przejdź do oceny instalacji elektrycznej i gazowej. Zobacz, czy działa oświetlenie, kuchenka i inne potrzebne sprzęty elektryczne. Bez prądu nie zagotujesz wody i nie zjesz obiadu, a to jak wiadomo priorytetowa sprawa.

Zbiornik wody do kampera – niezbędne akcesorium w drodze

Zbiornik wody do kampera musi mieć określoną pojemność. Jeśli podróżujesz jedynie z bliską osobą, wystarczy mniejszy zbiornik. Natomiast, gdy jeździsz z całą rodziną, niezbędna jest większa pojemność. Jeśli pierwszy raz wyruszasz w drogę, musisz wiedzieć, że powinien znajdować się w nim zbiornik wody do kampera – czystą i szarą. Ten drygi gromadzi nieczystości z mycia oraz po jedzeniu. Dobrze, gdy jest większy, bo wtedy nie trzeba tak często go opróżniać. Zbiornik wody do kampera do nieczystości znajduje się pod pojazdem.

Co zabrać, co się przyda na pewno?

Przede wszystkim skompletuj sztućce (zwykłe, ale i te podróżne). Przygotuj też zestaw talerzyków, garnków i kubków. Zabierz prowiant suchy, taki jak ryż, makaron, kasza itp. Nawet jeśli chcesz się stołować w restauracjach czy zajazdach, zawsze przyda się zapas pożywienia.

Oprócz tego, zabierz apteczkę podróżną, kosmetyki przeciwsłoneczne, pakiet ubrań na każdą pogodę oraz zestaw narzędzi. Czasami trzeba będzie dociąć kawałek drutu czy sznurka, a wtedy przydatne okażą się cążki lub scyzoryk. Nie zapomnij o latarce i środkach chemicznych do prania.

Przy kompletowaniu wyprawki podróżnej zwróć uwagę na to, gdzie jedziesz i na jak długo. Czasami jeden z pozoru nieważny detal może wpłynąć na większy komfort wakacyjnej wyprawy.