Przygotuj swoją skórę do makijażu okolicznościowego

Przygotuj swoją skórę do makijażu okolicznościowego

Już za miesiąc najważniejszy dzień w życiu lub ważna impreza rodzinna. Chcesz wyglądać pięknie. Sukienka już kupiona, buty też, fryzjer i kosmetyczka umówieni. Najwięcej uwagi jednak musimy poświęcić naszej skórze. Trzeba o nią odpowiednio zadbać, aby była gładka i miała ładny kolor. Szczególnie skóra twarzy wymaga wyjątkowego traktowania.

Makijaż okolicznościowy zazwyczaj wykonujemy u profesjonalnej kosmetyczki. Pamiętajmy jednak, że kosmetyczka ma pędzle i kosmetyki, jednak nie ma czarodziejskiej różdżki. Bardzo ważny jest stan skóry, przed nałożeniem makijażu. Im bardziej będzie nawilżona i oczyszczona, tym lepiej przyjmie kosmetyki, a makijaż będzie trwalszy. Co ważne, im mniej jest do ukrycia i poprawienia, tym naturalniej wyglądamy, a przecież malujemy się, aby podkreślić naturalną urodę, a nie nałożyć maskę.

Pianki, żele i płyny

Codziennie rano i wieczorem powinniśmy dokładnie oczyszczać twarz. Kosmetyki do codziennej higieny muszą być dobrze dopasowane do rodzaju naszej cery, w przeciwnym razie będziemy mieć skórę przesuszoną, bądź przeciwnie – nadmiernie natłuszczoną, co przyczyni się do powstawania zaskórników i innych niedoskonałości. Dosyć nowym i niezwykle skutecznym produktem na rynku są pianki do mycia twarzy i inne ultra delikatne preparaty np. Cethapil Pro Oil Control, Vichy Purete Thermale, Eco Laboratorie Nawilzająca Pianka do Cery Suchej i Wrażliwej. Po dokładnym umyciu i osuszeniu skóry twarzy należy szybko nałożyć odpowiedni krem. Tuż po kąpieli skóra sjest rozmiękczona i kosmetyki skuteczniej się wchłaniają. Przynajmniej raz w tygodniu powinniśmy wykonać peeling i nałożyć nawilżającą maseczkę.

Urządzenia do oczyszczania twarzy

Bardzo dobrą inwestycją jest szczoteczka soniczna do twarzy. Doskonale oczyszcza skórę. Można ją używać codziennie. Szczoteczka soniczna wykonana jest z silikonu, dzięki czemu bardzo łatwo utrzymać ją w czystości. Wystarczy po użyciu umyć ją tym samym kosmetykiem, którym myjemy buzię, spłukać i pozostawić do wyschnięcia. Kolejnym urządzeniem jest peeling kawitacyjny, który pomaga oczyścić twarz przy pomocy ultradźwięków, a także zintensyfikować wchłanianie kosmetyków.

Tuż przed samym makijażem

Nie maluj się przez samym makijażem. Jeśli będzie trzeba zmyć poprzedni, skóra i oczy będą wyglądały na podrażnione, dzień przed nałóż nawilżająca maseczkę. Pod żadnym pozorem nie zmieniaj i nie testuj nowych kosmetyków, ponieważ mogą uczulać. Regulacją brwi i wąsika zajmij się na kilka dni przed uroczystością, tak aby nie zdążyły odrosnąć, ale także, żeby zniknęło podrażnienie po usunięciu włosków.